Jag har upptäckt en ny shoppingtjänst som jag verkligen uppskattar och vill dela med mig av. Det nystartade företaget Friday Tieday erbjuder en unik tjänst som hjälper dig att bygga upp en kvalitativ slipsgarderob. Varje månad får du hem en slips i brevlådan som har en egen bakgrundshistoria, ett elegant utseende och landar på dörrmattan i en lyxig förpackning. Enkelt, kul och tidssparande.
Just nu ger dessutom King dig chansen att vinna ett medlemskap hos Friday Tieday - vilket innebär en årsförbrukning av slipsar. Klicka dig in här för mer info.
Har de betalt dig för att skriva detta? Hehe
"Jag har upptäckt en ny shoppingtjänst som jag verkligen uppskattar och vill dela med mig av"
Var rak med din reklam du ryggradslöse. Sista gången jag gick in på din frisyrblogg.
Haha vilket påhopp. Tycker synd om alla bloggare framöver. De kommer inte kunna skriva om någonting utan att bli anklagade för att ha tagit emot mutor.
Riktigt schysta slipsar
Svar till "Mike" och "Calle" - Jag skriver en blogg om de senaste modenyheterna och delar med mig av en vardag i modebranschen. En shoppingtjänst för oss svenska män som leverar slipsar till dörren är, för mig, en modenyhet. Så ingen muta - bara en personlig rekommendation!
Verkar som en bra grej! Tack för tips!
Spännande, men det känns lite märkligt att få hem lite random utvalda slipsar? Oavsätt hur intressant historien bakom modellen är
Kan man ange önskemål om material, färger, mönster etc., eller blir det gott(ont)/och blandat?
Sen kan jag bara inte låta bli att avsluta med ett klipp, som jag av olika anledningar tycker passar lysande i kontexten ovan
http://www.youtube.com/watch?v=zrzMhU_4m-g
Bra tips!
Gör på King: Bloggar om herrmode.
Vilket innebär: Levererar de senaste modenyheterna, rapporter från pressvisningar och serverar shoppingtips.
CV i korthet: Bildjournalist på nyhetstidning, reklamstudier och tre års aktivt modebloggande.
E-post: modemartin(a)live.se
AKTUELLT NUMMER
King / maj / 2013
8 kommentarer | Skriv kommentar