Favoritplagg våren 2011: Ytterligare 15 skjortor

Vi har hittat tunna och sköna skjortor som gör din försommar snyggare. Vi har också tagit bild på modeller i udda material och blandar avskalade armymodeller med lekfulla och detaljrika.
001
Den som tittar noga på kragen upptäcker en något udda lösning, men härlig färg på kraglös skjorta från Atlas Design.
Visa mer info
003
I likhet med mocka är inte heller läder sett som det typiska skjortmaterialet. Denna går dock även att bära som jacka. Från Sand.
Visa mer info
005
Skjorta snarlik den från Nikolaj d’Etoiles, men tunnare och slappare från Riviera Club.
Visa mer info
010
Mocka är definitivt inte förstahandsvalet bland skjortmaterialen. Här i modell med skön attityd från Hugo Boss.
Visa mer info
011
Avslappnad modell med kontrasterande innerfoder som gör sig utmärkt med uppvikta armar på stranden från Gant Rugger.
Visa mer info
014
Fler starka färger, här i form av tunn modell som naturligtvis matchad med en mer sober och inte lika färgglad nederdel från Dockers.
Visa mer info