Vem är du och vad gör du här?

 

Redaktionen  |  Publicerad 2008-01-31 06:06  |  Lästid: 2 minuter
 Bild 427911
Vem är du och vad gör du här?
– Jag heter Kalle Berglund. Jag är här med min kompis Anders, tillsammans driver vi agenturen One Last Piece, som har hand om märkena April 77 och February.
Bild 427912
Vem är du och vad gör du här?
– Jag heter Kim Ström och är här för att supporta mina vänner, som driver spektaklet. Förlåt, mässan.
Bild 427913
Vem är du och vad gör du här?
– Vi heter Diana Svensk och Jennifer Nielsen. Vi driver Svensk Agentur som har hand om Lundgren & Windinge, Bllack Noir och Nikka N.Y.
Bild 427914
Vem är du och vad gör du här?
– Jag heter Magnus Pettersson och är fotograf i vanliga fall. Just nu är jag här eftersom jag har gått mannekäng för Rickard Lindqvist.
Bild 427915
Vem är du och vad gör du här?
­­- Jag heter Jean Benneth (med scarf, reds anmärkning), precis som min agentur, och till höger om mig står Molle (utan scarf). Vi är här för att lansera märkena Billtornade och Hvana i skandinavien. Eller, Hvana finns redan i Sverige men vi behöver göra en nysatsning.

Av: Text och bild: Henrik Sagen

Dela på Facebook
Tweeta