Annonse
Annonse
Jump to main content
  • Stil
  • Mat & Dryck
  • Karriär
  • Intervjuer
  • Klockor
  • King kröner
  • Prenumerera
  • A-Z
    • Design
    • Intervjuer
    • Karriär
    • Klockor
    • King Kröner
    • Mat & Dryck
    • Resor
    • Stil
    • Teknik
    • Ytligt
kostym

Belvest vår/sommar 2011

Vi rivstartar denna måndag med italiensk toppkonfektion från Belvest - som för våren satsat på en yngre och smalare silhuett. Kavajerna är helt dekonstruerade eller väldigt mjukt uppbyggda och kommer liksom byxorna i en något kortare snitt. Allt i en avskalad färgskala med blått, grönt och lavendel som nyckelnyanser. Nedan följer ett mindre urval.

Olof Enckell Olof Enckell
Publicerad 28 februari 2011
Annonse
Annonse

I Sverige hittar du Belvest bland annat på Gabucci, Hans Allde och Lund & Lund .

  

  • kavaj
  • Artikel
  • kostym
  • kläder
  • Manolo

Läs också

  • Då öppnar Nymans Urs nya spektakulära flaggskeppsbutik
    Då öppnar Nymans Urs nya spektakulära flaggskeppsbutik
Annonse
Annonse
Annonse
Annonse
Annonse
Annonse

King Magazine

King Magazine är modemagasinet för män. King inspirerar och informerar om herrmode på ett underhållande och manligt sätt som varken är feminint eller grabbigt.

I King Magazines värld är mode en samling aktuella uttryckssätt och konsten att behärska dem. Ämnen som dofter, hudvård, inredning och digitala accessoarer är därför lika självklara i innehållet som de senaste bilderna från catwalken och bilder på vinnande outfits. King Magazine täcker dessutom områden som bilar, mat, dryck, film, musik och resor.

Magasinet

  • Redaktionen
  • Om King Magazine
  • Kontakta oss
  • Prenumerera

Social

  • Instagram
  • Facebook
Logo, Story House

Story House Egmont a/s

Pyramidvägen 7

169 91 Solna

Tel: 08-692 01 00

© 2023 Story House Egmont

Privacy policy